Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na instalację klimatyzatorów w biurowcach, aby w okresie letnim w pomieszczeniach było przyjemnie i komfortowo. Takie rozwiązanie można również bardzo często spotkać w prywatnych domach lub mieszkaniach w bloku. I nic w tym dziwnego – upalne lata nie dają możliwości na odpoczynek w ciągu dnia.

Współcześnie na rynku klimatyzatorów można wybierać pomiędzy różnego rodzaju modelami, a także producentami. Trudno jednak wybrać najlepszy klimatyzator, zwłaszcza osobie, która do tej pory nie miała styczności z tego rodzajem urządzeń chłodniczych. Każdy klimatyzator posiada ciekawe funkcje oraz zalety, dzięki którym doskonale spełnia swoje zadanie. Jaki klimatyzator do domu lub biura wybrać? Czy urządzenia LG sprawdzą się podczas upałów?

Klimatyzator LG – dlaczego warto go kupić?

Klimatyzatory LG są jednym z najczęściej wybieranych klimatyzatorów na całym świecie. Najczęściej można je znaleźć w budynkach mieszkalnych ze względu na swoją funkcjonalność, a także obudowę – zarówno w modelach naściennych, jak i okiennych. Jego użytkowe zastosowanie, a także nowoczesna technologia, oparta na niezawodnej oraz wytrzymałej sprężarce inwertowej pozwala na oszczędność. Dodatkowo klimatyzatory LG, dzięki zamontowanemu czynnikowi R32 emitują do atmosfery mniej gazów cieplarnianych niż inne sprzęty tego typu.

Nowoczesne klimatyzatory LG posiada również wiele ciekawych rozwiązań. Do popularnych należy możliwość sterowania systemem poprzez sieć WiFi, umożliwiając tym samym zdalne uruchomienie urządzenia w odpowiednim czasie, na konkretną temperaturę. Dodatkowo obsługa urządzeń LG jest bardzo intuicyjna, przez co nie jest potrzebne uczenie się skomplikowanych kombinacji. Zaletą klimatyzatorów LG jest również fakt, iż ich serwis jest możliwy w wielu miejscach, a profesjonaliści dokładają wszelkich starań, aby dobrze działał przez kolejne lata.

Jak powstawały klimatyzatory LG?

Pierwszy klimatyzator marki LG pojawił się w 1968, a już w 1985 roku rozpoczęto sprzedaż innowacyjnego sprzętu chłodniczego uzupełnionego o inwerter. Około 2000 roku firma LG zaczęła prezentować swoim klientom pierwsze klimatyzatory, które są skierowane do użytku komercyjnego. Pierwsze domowe klimatyzatory posiadały już nowoczesny system kontroli pracy systemów, a także były sterowane przez internet.

W bardzo krótkim czasie od wypuszczenia na rynek komercyjny klimatyzatorów, firma LG stała się jednym z największych producentów tego typu urządzeń na świecie, sprzedając około 100 milionów egzemplarzy.

Funkcjonalne urządzenia chłodnicze LG

W ofercie marki LG można znaleźć wiele rodzajów klimatyzatorów, które są dostosowane zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Poszczególne modele są dopasowane do wysokich wymagań klientów, a jednocześnie charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi i najlepszą funkcjonalnością. Bardzo popularne są:

  • klimatyzatory ścienne oraz kasetonowe,
  • klimatyzatory kanałowe,
  • klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe.

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzatory LG? Ze względu na ich wysoką wydajność oraz bezawaryjność. Nowoczesne klimatyzatory posiadają dodatkowo funkcję oczyszczenia powietrza, a także możliwość dostosowania temperatury do najbardziej optymalnej dla wszystkich pracowników biura czy członków rodziny.

Klimatyzatory LG zachowują sprawność przez wiele lat, a w przypadku awarii możliwy jest serwis urządzenia przeprowadzony przez profesjonalną firmę.
Wybierając klimatyzator LG warto zwrócić uwagę na istotny fakt, iż za montaż, a także programowanie odpowiada doświadczona firma, zajmująca się na co dzień sprzedażą oraz serwisowaniem urządzeń chłodniczych. W Krakowie klimatyzatory LG zapewnia Klimasoft, oferując jednocześnie usługę montażu oraz – w późniejszym czasie – konserwację i ewentualne serwisowanie urządzenia.