Nie wiesz w jaką nieruchomość najlepiej zainwestować lub nie chcesz kupować standardowego lokalu bądź zwykłego mieszkania? Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się loft.

Skąd się wzięły lofty?

Jeszcze do niedawna lofty kojarzone były wyłącznie z surowymi wnętrzami starych opuszczonych magazynów lub hal zaadaptowanych na cele mieszkaniowe. Większość ludzi było zdania, że w takich lokalach mogą mieszkać jedynie artystyczne dusze. Obecnie jednak loftem nazywa się zarówno pofabryczne wnętrze z wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi, instalacjami i surową posadzką, obiekty budowane od zera, w których podczas tworzenia od podstaw zachowano industrialny klimat – replika tradycyjnych loftów, jak i nietuzinkowe przestrzenie mieszkalne zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach typowych budynków mieszkalnych. Te drugie są niezwykle atrakcyjnymi lokalami – niektórzy twierdzą, że wnętrza te mają duszę.

Lokal mieszkalny musi posiadać kilka charakterystycznych cech, by mógł zostać nazwany loftem. Niezwykle istotne jest by przestrzeń miała charakter otwarty, a wysokość powinna być większa niż w standardowych mieszkaniach.  Ważną cechą loftu są także duże przeszklenia okien przechodzące przez całą wysokość lokalu (zdarza się, że okna te przechodzą nawet przez kilka kondygnacji). Innym istotnym elementem tych lokali, który jest wynikiem ich usytuowania na najwyższych kondygnacjach budynków są walory widokowe. Wysokość sprawia, że przez okna obserwować można całe najbliższe, a często nawet i dalsze otoczenie.  Bardzo często nie tylko okna są źródłem niebywałego widoku w lofcie –  zazwyczaj są nimi również z zagospodarowane części dachu – taras bądź loggia.

A gdyby tak zamieszkać w lofcie?

Te niezwykłe lokale mogą być jedno lub wielokondygnacyjne, posiadać odrębne piętra lub nadwieszone nad częścią lokalu antresole, które można w różny sposób wykorzystać  – tutaj akurat nie ma żadnych wytycznych. Niezwykle duża wysokość lokalu pozwala nabywcy loftu na swobodne gospodarowanie przestrzenią zarówno w horyzontalnym jak i wertykalnym układzie – niestandardowa przestrzeń może zamienić się w przytulne mieszkanie, niezwykłą pracownię lub nietuzinkowe biuro.loft szczecin

Odmienność i wytworzenie własnej palety unikalnych cech, sprawia, że te oryginalne przestrzenie mieszkalne są trudne do jednoznacznego zdefiniowania. Loft to tak naprawdę nieograniczona przestrzeń mieszkalna, która staje się tym, czym chce uczynić ją jej gospodarz. Poprzez indywidualny i niepowtarzalny sposób aranżacji, a także wybrany styl odzwierciedla ona charakter i osobowość właściciela i staje się ona jego miejscem na ziemi. Jeśli zatem chcesz zerwać z modą na standardowe mieszkanie, zdecyduj się na loft, który oferuje niebanalną przestrzeń, w której oryginalność łączy się z komfortem i niepowtarzalnym widokiem.

Zainteresowany? Zapoznaj się z pełną ofertą naszej inwestycji, a następnie zadzwoń lub zgłoś się do naszego biura – sprawdź tutaj. Oferowane przez nas lokale to wyjątkowe projekty w atrakcyjnej lokalizacji. Posiadamy mieszkania o zróżnicowanych cenach, metrażu i rozkładzie pomieszczeń, dzięki czemu masz pewność, że znajdziesz lokal, który zaspokoi Twoje oczekiwania i potrzeby. W razie potrzeby służymy także radą z zakresu aranżacji wnętrz oraz sposobów finansowania. Już od samego początku współpracy możesz liczyć na nasze wsparcie.