Wiele już pisaliśmy o luksusowych nieruchomościach nad morzem, jednak umknęła nam istotna sprawa. Otóż nad naszym własnym małym Bałtykiem firmy developerskie zaczynają coraz chętniej inwestować. Efekt taki spowodowany jest faktem, iż rośnie poziom życia w Polsce, stale wzrasta średnia krajowa pensja a bezrobocie w lutym spadło do zaledwie 8%. Przyjrzyjmy się jednak co nasze morze ma nam do zaoferowania.

Czy warto kupić nieruchomość nad morzem?

Rozważając osiedlenie się w miasteczku nadmorskim, trzeba zastanowić się nad tym jakie zalety ma mieszkanie nad morzem. Przede wszystkim licznie powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, w których nie kupimy mieszkań lecz apartamenty. Widać, iż w toku są prace aby wypromować nadmorskie miasteczka na luksusowe miejscowości, w których życie układane jest pod potrzeby zamożnych mieszkańców. Osiedla te są doskonale strzeżone oraz gwarantują mieszkańcom poziom życia, który ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej.


Jeśli cenisz sobie dobry klimat – możesz wybrać

Miasteczka takie jak Międzyzdroje czy Międzywodzie zapewniają swoim mieszkańcom dostęp do wszelkich udogodnień (liczne sklepy, oraz punkty usługowe) przy jednoczesnym zachowaniu swojego uroku. Życie w nich pozbawione jest minusów życia w dużych aglomeracjach. Poza sezonem turystycznym nie ma tłoków, korków ani gigantycznych kolejek w sklepach, warunki takie pozwalają na relaks oraz na skupienie się na swoich marzeniach.

Dodatkowo należy sobie cenić warunki klimatyczne. W miejscowościach tych nie ma smogu ani hałasu, powietrze wzbogacone jest zdrowym jodem i przede wszystkim jest czyste. Oczywiście równie istotne są aspekty wizualne: piękne zachody słońca, głęboka błękitna ton morza, która łączy się z horyzontem czy złoty piasek pod stopami i piękne nadmorskie wydmy.

Zakup apartamenty w Międzyzdrojach czy Międzywodziu, jest bardzo dobrą inwestycją. Jeżeli nawet nie chcemy opuszczać naszego wielkiego, zanieczyszczonego miasta na stałe, to jednak warto posiadać swój kącik, w którym można odpocząć i zregenerować siły (a w dodatku, do którego nie trzeba lecieć przez pół świata).

Oprócz walorów jakościowych, można spojrzeć na zakup mieszkań nad morzem jako na inwestycję finansową. Developerzy inwestując aktualnie dużo w nadmorskie osiedla (szczególnie apartamenty w Międzywodziu czy Międzyzdrojach) liczą na sprzedaż tych nieruchomości co do sztuki. Sytuacja taka sprawi, że oferty apartamentów w najbliższym sezonie powinny być bardzo atrakcyjne. Cena takiego mieszkania w ciągu dwóch lat, może znacznie wzrosnąć. Co to znaczy znacznie? Spekuluje się, iż około dwukrotnie, gdyż wciąż w Polsce rośnie popyt na luksusowe nieruchomości, a dodatkowo miasteczka nadmorskie coraz więcej inwestują w swoją atrakcyjność oraz w poprawę jakości życia przyszłych (bogatych ;]) mieszkańców.

Najlepiej na bieżąco obserwować sytuację rynku nieruchomości nad morzem; jeżeli utrzyma się aktualna dynamika rozwoju oraz wciąż rosnący popyt na te dobra to wtedy warto pomyśleć nad szybkim zakupem (w celach mieszkaniowych lub inwestycyjnych), gdyż trudno będzie na tym zakupie stracić.