Posiadanie piwnicy czy komórki na zewnątrz budynku jest bardzo wygodne. Możemy składować tam różne niezbędne rzeczy. Piwnica kojarzy się przede wszystkim z przechowywaniem przetworów, to jednak nie wszystko. W zależności od wielkości pomieszczenia, mogą być w nim trzymane rozmaite rzeczy. Podobnie jest ze strychami i składzikami. Niestety często zdarza się, że piwnica z upływem czasu została zagracona. Nie mamy już w niej miejsca na żadne rzeczy. Konieczne jest dokładne sprzątanie strychu, na które możemy nie mieć czasu ani chęci. Dlatego warto zatrudnić specjalistów. Będzie to oszczędność wysiłku w atrakcyjnej cenie.

Najczęstszy powód zagraceniasprzątanie strychu

Piwnice i garaże często zamieniają się w domowe magazyny. Dzieje się tak po remontach, przeprowadzkach czy wymianach mebli. Przechowujemy część rzeczy, które według nas mogą się kiedyś przydać. Są to na przykład meble lub inne odpady gabarytowe. Można je znaleźć również na strychach lub przydomowych komórkach. Posprzątanie piwnicy czy innego takiego miejsca jest ciężkie, możemy jednak w specjalistycznej firmie zamówić odpowiedniej wielkości kontener i do niego wrzucić niepotrzebne meble. Zostaną one odebrane przez firmę wraz z innymi odpadami gabarytowymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, może być jeszcze bardziej rozbudowane. Jeżeli nie mamy czasu sami zajmować się opróżnianiem piwnicy czy komórki, możemy zamówić usługę obejmującą opróżnienie i wywóz wszystkich rzeczy przeznaczonych do utylizacji.

Czyszczenie i dezynfekcji

W piwnicach i komórkach oprócz utylizacji odpadów należy, co jakiś czas urządzać mycie powierzchni. Jest to też bardzo ważne w przypadku strychów i poddaszy gdzie mogą dostać się gołębie lub ich odchody.

Metody sprzątani rozmaitych firm mogą się różnić od siebie. Nie będą to jednak ogromne rozbieżności. Po uprzątnięciu odpadów następuje odkurzanie posadzek. Następnie przychodzi czas na maszynowe lub ręczne mycie powierzchni, bardzo ważne w przypadku ptasich odchodów, które mogą wywoływać choroby. Kolejne czynności to dezynfekcja pomieszczenia metodą parową lub preparatami chemicznymi. Dają one pewność usunięcia drobnoustrojów i grzybów. Bardzo często dostępne jest również ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów. W usługach firm jest też opcja zabezpieczenia piwnicy czy komórki przed wtargnięciem szkodników.

Ważna sprawa

Piwnice, komórki i strychy wymagają sprzątania tak samo jak inne pomieszczenia w domu. Stanowią domowe magazyny i bardzo często składujemy w nich rzeczy, które w perspektywie czasu nie są przydatne. Mogą to być meble, stare telewizory, sanitariaty. Tak naprawdę wszystko, co nam przyjdzie do głowy.

Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej pomoże nam w dokładnym wysprzątaniu piwnic i strychów. W fachowy sposób jej pracownicy poradzą sobie z wszelkimi uciążliwymi zabrudzeniami.