Zakup mieszkania na własność to bardzo ważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć. Często zdarza się, że w pierwszym zakupionym na własność mieszkaniu spędza się resztę życia i zakłada rodzinę. Dlatego też mieszkanie powinno być dopasowane nie tylko do obecnych potrzeb, ale także do planów na przyszłość. Dobrym wyborem dla osób, które planują dzieci i chcą osiąść gdzieś na stałe, jest zakup mieszkania pod Wrocławiem, zamiast w centrum miasta. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić? Poznaj zalety mieszkania na obrzeżach dużego miasta lub w niewielkich miejscowościach tuż przy jego granicach.

Mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy na które zasługujesz

Mieszkanie KiełczówCentrum miasta oferuje wiele wygód dla mieszkańców. Przede wszystkim wszędzie jest blisko i bez problemu można dostać się w najważniejsze punktu Wrocławia pieszo, bez konieczności wsiadania w tramwaj lub samochód, co niestety wiąże się bardzo często ze staniem w korkach. Jednak należy pamiętać, że ścisłe centrum Wrocławia jest bardzo mocno zatłoczone. Panuje tam hałas i harmider, przez co trudno jest odpocząć i odciąć się od wszechobecnego chaosu. Każdego dnia przez centrum przewija się wiele osób, które nie tylko tam mieszkają, ale także pracują lub się uczą.

Duży ruch samochodowy oraz często kursująca komunikacja miejska dodatkowo zakłócają spokój mieszkańców, jednocześnie ułatwiając życie wszystkim dookoła. Z powodu dużej liczby aut w centrum jest także stosunkowo duży smog i znacznie większa ilość zanieczyszczeń w powietrzu niż w innych regionach miasta. Dlatego też mieszkanie w kamienicy lub w bloku znajdującym się w centrum Wrocławia to rozwiązanie doskonałe dla studentów i osób, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie, ale niekoniecznie dla tych, którzy chcą się już ustatkować.

Tutaj pojawiają się kwestie, które decydują o przewadze mieszkania pod Wrocławiem, zamiast w jego sercu. Małe miejscowości na granicach miasta oraz obrzeża Wrocławia doskonale nadają się dla osób, które po pracy lub uczelni chcą nieco odpocząć od hałasu, zanieczyszczeń i szybkiego życia w mieście. Nowoczesne osiedla znajdujące się pod Wrocławiem przyciągają wysokim standardem, łatwą komunikacją z centrum oraz przede wszystkim ciszą, czystym powietrzem i brakiem wzmożonego ruchu przez cały dzień i noc. Świetnie nadają się dla tych, którzy myślą o swojej przyszłości i planują założenie rodziny w bliższej lub dalszej przyszłości, a także dla tych, którzy cenią sobie prywatność oraz spokój.

Korzystne ceny za własne cztery kąty z ogródkiem

Szeregówki w KiełczowieZakup mieszkania pod miastem ma jeszcze wiele innych zalet, wśród których warto wyróżnić na pewno ceny. W centrum Wrocławia kwoty, jakie należy zapłacić za metr kwadratowy mieszkania, często są bardzo wysokie. Dodatkowo bardzo trudno znaleźć w mieście nowe bloki i kamienice, i najczęściej trzeba zdecydować się na bardzo drogie mieszkanie z drugiej ręki, które będzie wymagało generalnego remontu. Pod tym względem znowu znacznie górują mieszkania na obrzeżach.

Nowo powstające osiedla oferują bardzo konkurencyjne ceny za naprawdę satysfakcjonujący metraż oraz oferują wiele udogodnień, takich jak liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, lokale usługowe oraz przedszkola i żłobki, a także place zabaw. W cenie mieszkania bardzo często wliczone jest miejsce postojowe, o które z kolei niezwykle trudno w centrum. Dodatkowo nowe mieszkania na obrzeżach lub pod miastem są wykończone najczęściej w bardzo wysokim standardzie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się w najbliższych latach jakichkolwiek awarii czy wad.