Jak wiemy inwestycyjne koszty budowy to tak naprawdę pierwsza kwestia, którą bierzemy pod uwagę w chwili gdy przygotowujemy się do naszej budowy domu. Praktycznie to tak naprawdę dla każdego z inwestorów i dewelopera jest to jednak wydatek wręcz potężny, który musimy sobie dokładnie i starannie zaplanować. Musimy się dokładnie zastanowić jaki jest dokładny koszt związany z naszą nową inwestycją budowy nieruchomości. Na przykładzie typowego parterowego domu z poddaszem bądź podobnych rozmiarów domu szeregowego pokażemy państwu zoptymalizowane koszty związane z budową domu,

Domy pod klucz

Dom na sprzedaż na osiedlu szeregówek w Warszawie

Łączna suma metrów kwadratowych to przypuśćmy, że dwieście. Nieruchomość ta posiada także bryłę prostą, która jest zwieńczona dwuspadowym dachem z blachodachówki. Chciałabym także zaznaczyć, że wszelkie materiały jak i także wszelkie koszty za robociznę będą pochodziły z półki cenowej w zasadzie pośredniej, czyli dobra jakość za cenę przyzwoitą. W naszym kosztorysie także chciałabym uwzględnić zarówno stan surowy, deweloperski jak z wykończeniem wszystkich pomieszczeń w domu. Są to między innymi wszystkie ściany, podłogi podstawowe wyposażenie, biały montaż jak i także zagospodarowanie terenu dookoła domu. Zajmijmy się na początku budową domu do stanu surowego. W pierwszej kolejności oczywiście wykonujemy fundamenty. Większość domów współczesnych jednorodzinnych powstaje tak naprawdę na fundamentowych ławach, które są tworzone po obrysie danego budynku. W przypadku spoistych gleb jest to dobre rozwiązanie. Zajmują przecież większość terenu naszego kraju.

Z jakimi kosztami spotkamy się podczas budowy domu?

Koszt stworzenia wszelkich fundamentów to koszt około dwudziestu dziewięciu złotych. Następne wydatki to wydatki wszelkie związane ze ścianami. Gdy wykonamy je z pustaków ceramicznych to sumaryczna kwota zarówno robocizny jak i także wszelkich materiałów z pewnością nie przekroczy dwudziesty pięciu tysięcy złotych. Analogicznie także możemy oszacować bardzo przybliżoną powierzchnię ścian działowych. Ten etap to niecałe dziewięć tysięcy złotych. Kolejne koszty to ogrzewanie jak i także grawitacyjną wentylację. Koszty? Siedem tysięcy złotych. Wszelkie stropy jak i także ich wzmocnienia to także koszt przekraczający szesnaście tysięcy złotych. Kolejne dwadzieścia ponad tysięcy złotych to tak naprawdę elewacja jak i użytkowa powierzchnia stropu. Jak możemy bardzo łatwo się doliczyć to koszt ten wynosi nam już sto dwadzieścia siedem tysięcy złotych.

Zakup domu w stanie deweloperskim?

Jak chyba bardzo łatwo jest się domyśleć to koszty z jakimi mamy do czynienia gdy interesuje nas budowa domów pod klucz są znacznie większe. Jednak musimy się liczyć z tym, że w przypadku budowy domu pod klucz mamy już naprawdę wszystko gotowe i wszystko w porządku jak najlepszym. Dla osób wygodnych isnieje możliwość zakupu domu od dewelopera jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Musimy sobie jednak to wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Musimy wiedzieć na co nas stać, a na co pod żadnym pozorem nie.